طرح خشت‌های آسمانی، زائرسراهای ارزان قیمت

اسكان حداكثري در فضاي حداقلي

عضو شوراي شهر قزوين:

اسكان حداكثري در فضاي حداقلي

در ساخت زائرسراهاي ارزان قيمت با توجه به حجم بالاي تعداد زائرين بايد در نظر داشت در فضاي حداقلي نسبت به اسكان تعداد بيشتري از زائرين اقدام نمود.

 

به گزارش پايگاه اطلاع رساني خشت هاي آسماني؛ محمد رضا صديقي عضو شوراي شهر قزوين گفت: در ساخت زائرسراهاي ارزان قيمت همين كه امكانات حداقلي براي خواب و استراحت زائر در نظر گرفته شود كافي است. وي يادآور شد: لزومي ندارد از فضايي بزرگ براي اسكان زائر استفاده كرد. وي افزود:  مي توان با ايجاد فضاهايي  كوچك مانند كوپه قطار كه با وجود فضاي كوچكي كه دارد فضاي كافي براي خواب و نشستن ٦ نفر وجود دارد،  نسبت به اسكان  حداكثري زائرين  اقدام كرد.

زيارت يعني حركت به سوي نور

وي گفت:  شهر مقدس مشهد  به دليل وجود  بارگاه منور رضوي نور باران است.  چرا كه همه ائمه نور هستند و كسي هم كه قصد زيارت امام معصوم را مي كند در واقع به سمت نور حركت و تلاش مي كند تا با نزديكي به اين نور به پاكي وصفاي باطن برسد.  وي افزود كسي كه به زيارت بارگاه نوراني حضرت علي بن موسي الرضا(ع)  نائل مي شود بعد از   بازگشت تلاش مي كنند بر مبناي سيره رضوي رفتار كند.

ضرورت تعامل شهرداري مشهد با شهرداري هاي سراسر كشور

صديقي با اشاره به اشتياق مردم به زيارت امام رضا (ع) اظهار كرد: همه شهرستان ها از جمله قزوين بايد در اطراف حرم مطهر رضوي سكونتگاه داشته باشند. وي افزود شهرداري مشهد بايد براي احداث زائرسراهاي ارزان قيمت با شهرداري هاي سراسر كشور تعامل داشته باشد و با اعطاي زمين و ديگر تسهيلات آنها را در ساخت زائرسرا براي خودشان  ياري كند. وي اظهار كرد: ساخت زائرسراهاي ارزان قيمت به اين شيوه هم به نفع شهرداري مشهد است و هم به نفع شهرستان ها است. 

هر مشاركت كننده يك سهام دار باشد

صديقي گفت: احداث زائرسراهاي ارزان قيمت طرحي ملي است و بدون مشاركت ملي اجراي آن امكان پذير نمي باشد. وي با اشاره به جايگاه  والايي كه امام رضا (ع) در قلوب مردم دارد اظهار كرد: مردم  ايران خدمت به زائرين حضرت را باعث عزت وشرف خود مي دانند و در صورتي كه كه اطلاع رساني به درستي  انجام پذيرد با افتخار در اين طرح مشاركت  خواهند كرد.  وي يكي از راه هاي ترغيب مردم را براي مشاركت در طرح،  سهيم كردن آنها در بهره برداري از اين زائرسراها دانست.  به اين صورت كه به جاي سود  پولي كه به عنوان مشاركت در طرح پرداخت مي نمايند مشاركت كننده بتواند  بعد از ساخت زائرسراها در استفاده از فضاي ايجاد شده سهمي داشته باشند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید