طرح خشت‌های آسمانی، زائرسراهای ارزان قیمت

در توسعه شهر مشهد اقشار کم درآمد درنظر گرفته نشده است

بيژن نوباوه:

در توسعه شهر مشهد اقشار کم درآمد درنظر گرفته نشده است

بیزن نوباوه گفت: در سالهاي اخير مشهد مقدس توسعه قابل ملاحظه اي داشته است ولي متاسفانه در اين توسعه همه اقشار جامعه از جمله اقشار كم در آمد در نظر گرفته نشده اند.

 

به گزارش پايگاه اطلاع رساني خشت هاي آسماني؛  بيژن نوباوه خبرنگار سابق صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران در خصوص احداث زائرسراهاي ارزان قيمت عنوان كرد: در سال هاي اخير مشهد مقدس توسعه قابل ملاحظه اي داشته است ولي متاسفانه در اين توسعه همه اقشار جامعه از جمله اقشار كم در آمد در نظر گرفته نشده اند.

وي با اظهار خرسندي از اجراي  طرح احداث زائرسراهاي ارزان قيمت كه در آن به افراد كم در آمد توجه شده است، گفت: ساخت اين زائرسراها به افراد كم در آمد كمك مي كند تا در صورت مشرف شدن به مشهد مقدس بتوانند در اطراف حرم كه در آن  قيمت ها حالت خاصي به خود گرفته است اسكاني ارزان و بدون دردسر داشته باشند.   

نوباوه افزود: آستان قدس رضوي به عنوان يك بنياد عام المنفعه بايد در اين طرح مشاركت نمايد و حتي با در دست گرفتن مديريت آن  بر ميزان اثر بخشي آن بيفزايد. وي يادآور شد:  ساخت اين زائرسراها تاثير زيادي بر توسعه صنعت گردشگري مشهد دارد.

  وي با اشاره به فضاي حرم مطهر به عنوان بهترين فرصت براي اطلاع رساني و تبليغات خاطرنشان كرد: مي توان با نصب پوسترهاي تبليغاتي  در اماكن مختلف حرم مطهر، مردم را از اجراي اين طرح با خبر نمود.

وي هم چنين بر لزوم تبليغات از طريق صدا و سيما و روزنانه هاي كثير الانتشار تاكيد كرد و خواستار مشاركت مردم، خيرين،  NGO ها و سازمانهاي غير دولتي براي ساخت اين زائرسراها كه قرار است با قيمت ارزان در اختيار زائر قرار گیرد شد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: كافي است در اين زمينه اطلاع رساني شود مطمئنا مردم مشاركت خوبي در اين طرح خواهند داشت.

وي خاطرنشان كرد: زيارت به معناي ايجاد زمينه معنوي در افراد است، كه اين زمينه مي تواند سد مستحكمي در مقابل تهاجم فرهنگي باشد. وي خاطرنشان كرد: كسي كه اهل زيارت باشد تهاجم فرهنگي كمترين تاثير را بر روي او دارد.

 وي در پايان با انتقاد از احداث ساختمان هاي آنچناني و ايجاد جاذبه هاي كاذب گردشگري در اين شهر مقدس يادآور شد: اين مسائل باعث دور شدن زائرين از معنويت زيارت مي شود و بايد با آن مقابله كرد. چرا که كسي كه به مشهد مقدس مشرف مي شود براي زيارت مي آيد و نبايد با ايجاد جاذبه هاي كاذب او را از معنويت دور كرد.  

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید