طرح خشت‌های آسمانی، زائرسراهای ارزان قیمت

زائر امام غریب به دیار باقی شتافت

Previous Next

زائرامام غریب به دیار باقی شتافت

هوالباقی

خیرنیک اندیش ، مومن و مصمم مرحوم محمد علی زارعان که مدتها دغدغه خدمت رسانی به زائرین بارگاه ملکوتی ثامن الحجج را در سر داشت علاوه بر خیل کارهای خیر دیگر ، کمر همت به ساخت زائرسرای ارزان قیمت جهت زائرین کم برخوردار امام رضا علیه السلام خصوصا شهرستان برخوار استان اصفهان بسته بود .

این بزرگ مرد"محمدعلی زارعان دولت آبادی" با خرید زمینی به متراژ 760 مترمربع در نزدیک ترین فاصله ممکن  به حرم مطهر رضوی ، شروع این بنای متبرک را درسال 95 آغاز نمود.

وی برای سرعت بخشیدن به این مهم اکثر اوقات را بدور از خانواده در خانه ای در نزدیکی پروژه اقامت گزیده بود . پیرمردی که ساعتها قبل از اذان صبح برای زیارت و ادای نماز صبح به حرم مطهر امام مهربانیها مشرف می شد و پس از کسب اجازه از حضرت همراه  تیم اجرایی در روند ساخت زائرسرا نظارت و مشارکت مستقیم داشت .

مرحوم زارعان با نهایت سادگی و بدور از دنیا طلبی همواره با فروش املاک و دارایی های خود سعی در تامین هزینه های جاری ساخت این زائرسرا داشت تا با سرعت بخشیدن به روند ساخت بتواند گوشه ای از مشکلات اسکان زائرین امام مهربانی را برطرف و زمینه زیارت آسان را میسر سازد که روز گذشته بر اثر عارضه قلبی به رحمت ایزدی پیوست .

امید است در سایه الطاف خداوند متعال و توجهات حضرت علی ابن موسی الرضا علیه السلام این حرکت خداپسندانه چراغ راه آخرت ایشان و دست گیر ایشان در روزی که  " لا ینفع مال و لابنون الا من اتی الله بقلب سلیم " است باشد .

بنیاد مرکزی زائر امام رضا علیه السلام رحمت واسعه الهی و علو درجات را برای آن مرحوم نیکوکار و گرانقدر و صبر جمیل و اجر جزیل برای بازماندگان محترم از درگاه خداوند متعال مسئلت دارد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید