طرح خشت‌های آسمانی، زائرسراهای ارزان قیمت

آیت الله علم الهدی: بحث زائر سرا های ارزان قیمت و حاشیه شهر مشهددو موضوع حائز اهمیت برای ما که از فرمایشات مقام معظم رهبری میباشد

Previous Next

در مراسمی از زحمات و تلاشهای سید صولت مرتضوی شهردار سابق مشهد مقدس با حضور حضرت آیت الله علم الهدی ،قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی و جمعی از مسولین تشکر و قدردانی گردید

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی در این مراسم گفت : براساس عرف تقدیر و تجلیل از مسئولان ، پس از پایان دوره کاری در مراسم تودیع ومعارفه مسئولان اجرایی انجام می‌شود و البته این کار ازشئون و وظایف نماینده ولی فقیه نیست اگر امروز بنده وستاد ساماندهی حاشیه شهر به تقدیر وتجلیل از آقای مرتضوی درکنار شورای شهر متدین اقدام کردم مربوط به دو چیز است که برای ما مهم است وآن اجرای دو فرمان رهبر معظم انقلاب درباره ساماندهی حاشیه شهر مشهد وساخت زائر سراهای ارزان قیمت است.

آیت ا... علم الهدی افزود: تاسیس نکردن زائر سراهای ارزان قیمت که رهبری چندین بار بر آن تاکید کرده وفرمان داده بودند که مسئولان مکان‌های ارزان قیمتی را برای زوار محروم حضرت رضا(ع) تامین کنند باعث  ملال خاطر شده بود که ما در طرحی به عنوان خشت‌های آسمانی برای احداث مکان‌های ارزان اقدام کردیم وبنیاد مرکزی زائر امام رضا علیه السلام  را تشکیل دادیم اما بعد از روی کار آمدن شورای چهارم وانتخاب جناب مرتضوی به عنوان شهردار مشهد ایشان درراستای اجرای این فرمان یک ابتکار جالب ارائه دادند وآن اهدای زمین وپروانه رایگان به نمایندگان ولی فقیه واستاندار استان‌ها از سوی شهرداری مشهد بود.

امام جمعه مشهد اضافه کرد: این زمین‌ها  در عرض کمتر از شش ماه در اختیار استان‌ها  قرارداده شد واکنون بخش عمده‌ای از آن‌ها درحال  اتمام و بخشی در حال احداث برای استفاده زائران محروم است و هم‌اکنون نیزتولیت معزز آستان قدس رضوی در همین راستا زائر شهررضوی را احداث کرد بنابراین به دلیل ساخت زائر سراهای ارزان قیمت واجرای فرمان رهبر معظم انقلاب به عنوان نماینده ایشان از جناب مرتضوی تقدیر می‌کنم. وی اضافه کرد: دومین مسئله اجرای فرمان مقام معظم رهبری در ساماندهی حاشیه شهر در اقدامی جهادی بود که باعث نشستن لبخند رضایت بر لب ایشان شدکه در مدت دوسال از تابستان 94 تا تابستان 96شرایط مناطق حاشیه شهر را که  به یک مکان امن وآباد که روشنی چشم مومنان شده است، تبدیل کرد. در این مسیر نیز وظیفه دارم از جناب مرتضوی تقدیر کنم وامیدوارم خدمت به حاشیه شهر ومردم محروم آن برگه زرین افتخاری برای شهردار انقلاب وشورای متدین مشهد باشد.

آیت ا...علم الهدی با بیان این که دوره سنگر نشینی در این سنگر برای این برادرما تمام شده  است واینک سنگردار دیگری می‌خواهد در این سنگر قراربگیرد اظهارکرد: امیدوارم این خط در شورا وشهردار آینده که سنگر نشین این سنگر هستند ادامه پیدا کند.

در این مراسم امام جمعه محترم مشهد  با اهدا پرچم حرم حضرت ابوالفضل العباس علیه السلام  و بنیاد مرکزی زائر امام رضا علیه السلام ، بنیاد های زائر استانی ، آستان قدس رضوی ، اداره کل اوقاف خراسان رضوی ، ستاد حاشیه شهر ، اداره کل تبلیغات اسلامیی کشور ودیگر ارگانهای  با تهیه لوح تقدیر و هدایا مراتب تقدیر و تشکر خود را اعلام داشتند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید