طرح خشت‌های آسمانی، زائرسراهای ارزان قیمت

آغاز عملیات اجرایی زائر سرای ارزان قیمت استان گلستان

Previous Next

به گزارش روابط عمومی بنیاد مرکزی زائر امام رضا علیه السلام  کلنگ آغاز به کار ساخت زائر سرا با حضور حضرت آیت الله نورمفیدی نماینده معزز ولی فقیه در استان گلستان و حجت السلام والمسلمین رئیسی تولیت معزز آستان قدس رضوی و جمعی علمائ و خیرین اهل تسنن استان گلستان و برخی از مدیران به زمین نشست

 آیت‌الله سید کاظم نورمفیدی در این مراسم اظهار داشت: در روایات اهل تشیع و تسنن زیارت امام رضا(ع) از جایگاه ویژه ای برخوردار است، حتی از زیارت امام حسین (ع) گاها آمده که ثواب آن بیشتر است.

وی با بیان این که عده‌ای از مردم کشورمان توان مالی برای زیارت این امام همام را ندارند، افزود: شرایط فعلی برخی افراد سبب شد تا زائرسرایی برای افراد کم برخوردار ساخته شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان گلستان با اشاره به این که احداث زائرسرا خواسته مقام معظم رهبری بوده، افزود: مقام معظم رهبری این خواسته را داشتند که برای استان‌ها زائرسرا ساخته شود تا مردمی که فاقد توان مالی هستند آسان‌تر موفق به زیارت حضرت رضا(ع)  مشرف شوند.

امام جمعه گرگان با اشاره به این روایت از رسول اکرم (ص) مبنی بر اینکه "هیچ غصه‌داری نیست که به زیارت امام رضا (ع) بیایند مگر اینکه امام غصه‌اش را برطرف کند"، اظهار کرد: برای تسهیل در رفت و آمد افراد کم توان، ساخت زائرسرا برای همه استان ها در دستور کار قرار گرفت.

وی به علاقمندی اهل تسنن و به خصوص مردم ترکمن در استان گلستان برای زیارت امام رضا(ع) اشاره کرد و گفت: تلاش بر این است تا زائرسرا به گونه ای ساخته شود که مورد استفاده اهل تسنن هم قرار گیرد.

آیت الله نورمفیدی خاطر نشان کرد: اهل سنت گلستان به امام رضا (ع) بسیار علاقمند هستند از این رو یکی از برنامه‌هایشان پس از ازدواج سفر به مشهد و زیارت امام رضا (ع) است.

وی با تاکید بر این نکته که زائرسرا به شکلی ساخته شود که برادران شیعه و اهل سنت از آن بهره مند شوند، افزود: این اقدام فایده جهانی دارد زیرا تا دنیا می‌بیند که اهل سنت ما به اهل بیت (ع)علاقمند هستند بنابراین اهل بیت (ع) می‌تواند محور وحدت امت اسلامی باشد.

نماینده ولی‌فقیه در استان گلستان یکی از اهداف مهم دشمنان اسلام را اختلاف بین امت اسلامی دانست و تصریح کرد: قرار گرفتن اهل تسنن و تشیع در مقابل هم، ایجاد خصومت، کینه، جنگ و خونریزی از اهداف دشمنان اسلام است.

وی خواستار مدیریت زائرسراها توسط گلستانی‌ها شد و گفت: با توجه به اینکه قرار است زائرسرا وقف باشد بهتر است مدیریت را به استان واگذار کنند؛ این‌گونه نباشد که وقف برای مدیریت استان‌ها محدودیت ایجاد کند.

سید حسین عابدی مدیرعامل بنیاد مرکزی زائر امام رضا (ع) درباره وقف زائرسرا و محدودیت‌های آن، گفت: وقف‌نامه‌ای که تنظیم می‌شود سند آن به نام بنیاد زائر استان ثبت می‌شود  و مدیریت از صفر تا 100 با خود استانها می باشد  و هیچ دخالتی در بحث مدیریتی بنیاد مرکزی  زائر ندارند؛ وقف فقط به این خاطر است که در آینده مسیر اهداف این طرح تغییر نکند بر همین اساس بنیاد زائر مرکزی تنها وظیفه بررسی و نظارت دارد.

وی در ادامه اظهار داشت: زائرسراهای ارزان قیمت برای زائران کم درآمد استان‌های مختلف در مشهد با مشارکت خیران و نظارت این بنیاد ساخته می‌شود.

سید حسین عابدی افزود: در این راستای تاکنون مقدمات اجرای عملیات اجرایی 28 زائرسرا برای 28 استان کشور در مشهد فراهم شده و 3 زائرسرا نیز به بهره‌برداری رسیده است.

وی اظهار کرد: زائرسرای ارزان قیمت استان گلستان در زمینی به مساحت 700 متر مربع با زیربنای 4 هزار مترمربع در 9 طبقه و با گنجایش 280 نفر ساخته می‌شود.و امیدواریم با حمایت های  حضرت آیت الله نورمفیدی و همت خیرین استان گلستان با سرعت بخشیدن به روند ساخت زائر سرا هر چه زودتر شاهد بهره برداری این زائر سرا باشیم انشالله .

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید