طرح خشت‌های آسمانی، زائرسراهای ارزان قیمت

شهردار مشهد از صدور 22 هکتار پروانه رایگان برای ساخت زائرسراهای ارزان قیمت استانی خبر داد

سید صولت مرتضوی با بیان این مطلب در مراسم افتتاح زائرسرای ارزان‌قیمت کرامت که به همت کمیته امداد امام خمینی(ره) در بولوار وحدت اجرایی شده بود، اظهار کرد: کمیته امداد امام خمینی(ره) در مشهد اقدام مبارکی انجام داد که جای تقدیر و سپاس دارد و روحیه انقلابی‌گری مستضعف محوری اعضای شورای اسلامی شهر سبب شد شهرداری مشهد بتواند بالغ بر 22 هکتار پروانه رایگان بر روی زمین‌های رایگان اهدایی به استان‌ها صادر کند.

 افزود: ساخت پروژه‌ زائرسرای کرامت در بازه زمانی مناسبی سرعت گرفت و خوشبختانه در هفته وحدت با اعزام اولین بخش از محروم‌ترین اقشار جامعه از شهر بشاگرد، عملیات زائرپذیری آن آغاز گردید و امروز شاهد به بار نشستن این پروژه هستیم.
شهردار مشهد ، عنوان کرد: پیش‌بینی شده ظرفیت هر شب اقامت به 30 هزار نفر تخت برسد و کار با احداث این زائرسراها و شهرک زائر از سوی آستان قدس رضوی دنبال می‌شود.
مرتضوی خاطر نشان کرد: این بنیاد مبارکی که بنا نهاده شده، در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری است و تحت هدایت‌های نماینده ایشان در استان خراسان رضوی به پیش رفت.
وی به مقوله مستضعف محوری در فرمایشات مقام معظم رهبری پیرامون انتخاب حجت‌الاسلام رئیسی به عنوان تولیت آستان قدس رضوی اشاره کرد و گفت: رهبری فرمودند هر اقدامی را که سبب آرامش و آسایش مستضعفان می‌شود انجام دهند و بر این مسئله تاکید داشتند.
شهردار مشهد با تاکید بر اینکه احداث زائرسراهای ارزان قیمت برای بخش خصوصی هیچ ممنوعیت و محدودیتی ندارد، گفت: 2 یا 3 استان با مضیقه مالی برای ساخت زائرسرا مواجه‌اند که خواهش ما از کمیته امداد آن است که با آن‌ها که توان اجرا ندارند، همکاری کند تا کار محقق شود.
مرتضوی عنوان کرد: این بنیاد که بنا شد، تا ثریا خواهد رفت و شاهد حضور بیش از پیش زائران امام هشتم(ع) خواهیم بود

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور با اشاره به طولانی شدن فرآیند احداث زائرسراها، گفت: باید با حرکت انقلابی وارد گود احداث زائرسرا شد

 سید پرویز فتاح با بیان این مطلب در مراسم بهره برداری زائرسرای ارزان‌قیمت کرامت با بیان اینکه : 3 سال برای ساخت زائرسرا زمان برده است. باید پرسید چرا 3 سال کار طول کشیده است و می توانست خیلی زودتر بهره برداری شود

وی ضروری دانست در احداث این زائرسراها انقلابی و ضربتی وارد عمل شد بنده قول می‌دهم منابع را از هر طریق ممکن برای این منظور فراهم کنم.
وی با اشاره به اینکه: 88 نفر از زائران کم‌درآمد از شهر بشاگرد که از محروم‌ترین شهرهای کشور هستند

به یمن نام مبارک امام هشتم(ع) به زیارت ایشان آمدند که این کار بهترین شیوه بهره‌برداری است.
رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور با تاکید براینکه مکان حاضر برای بهره‌مندی زائران کارمند نیست

 وی ابراز کرد: اینجا قرار است زائران کم درآمد و محروم اسکان داده شوند و دستور دادیم به گونه‌ای کار را احداث و تحویل دهند که بهتر از جایی باشد که با خانواده در آنجا مستقر می‌شویم.
فتاح اضافه کرد: به یمن نام پربرکت امام هشتم(ع)، اسم این زائرسرا نیز کرامت گذاشته شد و از خداوند می‌خواهیم ما را در خدمت‌گزاری به زوار امام رضا(ع) ثابت قدم کند.
وی ادامه داد: روزی که به عنوان رییس کمیته امداد انتخاب شدم، بلافاصله به مشهد مقدس آمدم و در جوار حرم مطهر عهد کردم در راه ساخت زائرسراهایی برای اکرام زائران امام رئوف همت کنم