طرح خشت‌های آسمانی، زائرسراهای ارزان قیمت

آیت الله علم الهدی : هیچ زائری در هیچ فصلی نباید از زیارت محروم شود

به گزارش روابط عمومی بنیاد مرکزی زائر امام رضا علیه السلام حضرت  آیت الله سید احمد علم‌الهدی رییس هئیت امنا بنیاد مرکزی زائر امام رضا علیه السلام  با بیان این مطلب در مراسم افتتاح زائرسرای ارزان قیمت کرامت که به همت کمیته امداد امام خمینی(ره) بنا شده، اظهار کرد: 3 استاندار قبلی وعده انجام کار را داده بودند، اما متاسفانه در پای اجرای عملیات ، اقدام قابل توجهی صورت نگرفته بود . 

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی  با اشاره به انتخاب سید صولت مرتضوی به عنوان شهردار مشهد، بیان کرد: حضور ایشان سبب شد میان‌بر زده شود و کار با سرعت بیشتری پیش رود  . شهرداری پیشنهاد ارائه زمین و پروانه رایگان را داد و ساخت زائرسراها با بنیاد های زائر استانی محول گردیده است .
وی این حرکت رادر جهت تحقق منویات مقام معظم جهشی توصیف کرد وگفت: این کار تا امروز ادامه یافته به طوریکه شاهد هر روز شاهد افتتاح، گلنگ‌زنی یا احداث زائرسراهای مختلف هستیم.

 وی با اشاره به اینکه : تجربه ساخت گنبد مطهر با مشارکت مردم را داشتیم و در یک اعلام عمومی از طریق تریبون نماز جمعه کار در مدت زمان کوتاهی انجام شدکه نه تنها هزینه گنبد تامین شد، که هزینه ساخت ایوان طلا و درهای حرم مطهر نیز تامین گردید
امام جمعه مشهد به پروژه ساخت زائر شهر با ظرفیت 4 هزار نفر شب اقامت از سوی آستان قدس رضوی اشاره کرد و افزود: این شهرک جدای از زائرسراهایی است که در اطراف حرم مطهر رضوی ساخته شده و به این ترتیب هتل‌ها در رده سوم و چهارم قرار می‌گیرند.
حضرت آیت الله علم‌الهدی با بیان اینکه هر خادمی بر اساس کیفیت خدمت خود ، رتبه‌بندی می‌شود، عنوان کرد: حضرت رضا(ع) در دوره زندگی خود حساسیت خاصی بر بندگان خدا و شیعیان اهل بیت‌(ع) داشتند و با مدارا و عطوفت برخورد می‌کردند. خادم رافت نیز مرتبه‌ای از خدمت است که به خادمان ایشان تعلق می‌گیرد.
وی مصادق خادمان رافت را احداث‌کنندگان این زائرسراها خواند و گفت: همین که زائری با زن و فرزند خود به مشهد مقدس می‌آید و روی زمین و کنار خیابان یا در برف و سرما داخل پارک‌ها و ... در چادری کوچک نمی‌خوابد، تکریم زائر است. چرا اینکه از شان زائر امام هشتم(ع) نیز به دور است که در چنین شرایطی باشد.
رئیس هیت امناء بنیاد مرکزی زائر  با اشاره به عدم آغاز کارهای اجرایی ساخت زائرسرا از سوی برخی استان‌ها، ابراز کرد: قبول ندارم استانی توان ساخت زائر سرا را نداشته باشد. این از بی‌مسئولیتی و بی‌همتی است.
آیت‌الله علم‌الهدی پیشنهاد کرد شهرداری مشهد 5 زمینی  که تاکنون در این زمینه اقدامی نکردند را به مجموعه های که درخواست داشته اند طبق ظوابط بنیاد زائر واگذار گردد تا زائرین کم برخوردار از ساخت زائرسرا بهره‌گیرند.
وی با اشاره به اینکه زوار پاکستانی در بین زوار خارجی از محروم‌ترین زائران هستند، گفت: آن‌ها جان می‌دهند، کشته می‌شوند تا به زیارت بیایند برای همین منظور پیشنهاد می‌شود به بنیاد مرکزی زائر امام رضا علیه السلام  مراجعه کرده و زمینی برای پاکستانی‌ها نیز به موسسه صاحب‌الزمان‌(عج) اختصاص داده شود، تا برای ساخت زائرسرا به کار رود.

برچسب ها: