طرح خشت‌های آسمانی، زائرسراهای ارزان قیمت

آغاز عملیات اجرایی زائر سرای ارزان قیمت استان آذربایجان غربی

به گزارش روابط عمومی بنیاد مرکزی زائر امام رضا (علیه  السلام ) آغاز عملیات اجرایی زائر سرای ارزان قیمت استان آذربایجان غربی  با مساحت 740 متر مربع و زیر بنای 4500 متر مربع با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی نماینده ولی فقیه استان آذربایجان غریی ، شهردار مشهد و دیگر مسولین شهری مشهد واقع در بلوار وحدت  آغاز گردید .

 سیدحسین عابدی مدیر عامل بنیاد مرکزی زائر امام رضا(ع) نیز در این مراسم با بیان اینکه از مجموع 35 زائرسرای موجود، 8 زائرسرای پیشتاز در حال اجراست، افزود: یکی از این زائرسراها سال گذشته به بهره برداری رسیده و زائرسرای «کرامت» کمیته امداد دومین زائرسرای پیشتاز است که امروز شاهد بهره برداری از آن خواهیم بود

وی در ادامه گفت : انشالله به امید خدا یک زائرسرای دیگر از این مجموعه نیز تا پایان سال و 5 زائرسرا دیگر هم سال آینده به بهره برداری خواهد رسید

عابدی  با بیان اینکه  8 زائرسرای ارزان قیمت استانی نیز در حال طی کردن آخرین مراحل اداری هستند و تا پایان سال عملیات عمرانی و ساخت آنها آغاز می شود، افزود: زائر سرای ارزان قیمت استان آذربایجان غربی به عنوان نوزدهمین زائرسرای استانی در زمینی به مساحت 740 متر مربع ساخته می شود که 566 مترمربع  از آن به همراه پروانه ساخت توسط شهرداری مشهد تأمین گردیده  و 174 مترمربع  دیگر با خرید یک پلاک توسط متولیان زائرسرای آذربایجان غربی خریداری شده است.

وی ادامه داد: زائرسرای استان آذربایجان غربی در 7 طبقه مثبت و دو طبقه منفی و با زیربنای 4 هزار و 500  مترمربع پس از ساخت پذیرای 300 نفر شب اقامت برای زائران کم برخوردار این استان خواهد بود.

 نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی گفت: بانیان احداث زائرسرا در ثواب زیارت شریک و بهره‌مند هستند

. حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی با بیان این مطلب  امروز مردم و مسوولان همت کردند و خواسته مقام معظم رهبری را اجرایی کردند. کسانی‌که در این زائرسراها اسکان می‌یابند، از مردم محروم هستند و بانیان ساخت، در ثواب زیارت شریک و بهره‌مند هستند.

حجت الاسلام سیدمهدی قریشی نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: امیدوارم مسئولان استان آذربایجان غربی و خیران مساعدت کنند تا این پروژه که هزینه ساخت نیمی از آن را یک خیر بخش خصوصی عهده دار شده است، هر چه سریع تر به بهره برداری برسد
وی با ابراز امیدواری از اینکه ساخت زائرسرا با همت همگان اجرایی و کار به سرانجام برسد، افزود: امام جواد(ع) اجر و ثواب زیارت امام هشتم(ع) و بهشت را بر زیارت کنندگانشان ضمانت کرده است

شهردار مشهد  نیز در این مراسم گفت : امروز عملیات اجرایی این پروژه در بهترین منطقه مشهد، در جوار امام رضا(ع) و کمترین فاصله با حرم کلنگ زنی می‌شود که بستر مناسبی برای میهمانان آدربایجان غربی است.

وی با بیان اینکه شهرداری مشهد با پیروی از فرمایش رهبرمعظم انقلاب به وظیفه خود عمل کرده و زمین و پروانه رایگان را برای ساخت این زائر سرا تقدیم کرده است، تصریح کرد: تملک املاک در بافت پیرامونی حرم مطهر رضوی با دشواری های زیادی همراه بوده و شهرداری مشهد و منطقه ثامن با استفاده از منابع داخلی نسبت به خرید آن ها اقدام نموده است.
شهردار مشهد ادامه داد: امیدواریم با همت مسئولان و نهادهای مربوطه سال آینده شاهد به بهره‌برداری رسیدن این پروژه باشیم،