طرح خشت‌های آسمانی، زائرسراهای ارزان قیمت

آغاز عملیات اجرایی زائر سرای ارزان قیمت طوبی توسط خیر اصفهانی

به گزارش روابط عمومی بنیاد مرکزی زائر امام رضا علیه السلام صبح امروز عملیات اجرای زائرسرای ارزان قیمت طوبی با زیر بنای 4800 متر مربع و مساحت 760 متر مربع در 9 طبقه واقع در بلوار وحدت – وحدت 21 خیابان شهید طحانی آغاز گردید.

سید حسین عابدی مدیر عامل بنیاد مرکزی زائرامام رضا علیه السلام گفت : ساخت زائرسراهای ارزان قیمت گامی مهم در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری می باشد و در همین راستای بنیادهای  زائر امام رضا علیه السلام در اسفند 92 در مراکز استانها تشکیل گردید  و متعاقبا در شهریور 93 به قید قرعه زمین در اختیار استانها قرار گرفت .

وی ادامه داد: طبق مصوبه شورای شهر مشهد ، شهرداری مشهد تابه حال تقریبا 33 هزار متر مربع ناخالص زمین برای احداث زائرسراهای اختصاص داده شده که تقریبا 24 هزار متر مربع خالص به زائرسراهای استانی اختصاص یافته است . ضمن اینکه اولین زائرسرای استانی سال گذشته به بهره برداری رسید و تا پایان امسال نیز سه زائر سرای استانی دیگرانشا ا... به بهره برداری می رسد.

وی افزود:  تا کنون بیش از 27 قطعه زمین و پروانه رایگان به بنیاد های زایر استانی تحویل شده است وی در ادامه گفت : طبقه دستور شهردار مشهد کمیته ای تشکیل شد تا برای حسینیه هایی که ظرفیت تبدیل به زائرسرا دارند پروانه رایگان صادر شود و به دنبال این دستور 50 حسینیه زائرپذیر شناسایی شد که هم اکنون از این تعداد 24 حسینیه زائر پذیر در حال بهره برداری و پذیرش زائر می باشد .

مدیر عامل بنیاد مرکزی زائر امام رضا علیه السلام ادامه داد : در پروژه های زائرسرای ارزان قیمت استانی زمین و پروانه رایگان اهدا شده است ،اما در پروژه زائرسرای طوبی همت خیر نیک اندیش اصفهانی جناب آقای زارعان و همسرشان که علی الرغم قول های دوستان همشهریان ایشان که محقق نشد شخصا جناب آقای زارعان در این کار  خداپسندانه کمر همت بسته و اقدام به خرید چند پلاک در یکی از بهترین مناطق نزدیک به حرم مطهر نموده اند. که انشاا... به خواست خدا بدون وقفه کار را ادامه داده تا به بهره برداری برسد وهر شب اقامت زایرین کم برخوردار در این زائر سرا صدقه جاریه ای برای ایشان الی الابد می باشد .

وی در پایان : از حضرت حجت الاسلام و المسلمين محمد خادمی مشاور محترم شهردار مشهد که در مسیر زائرسراها در تمام لحظات و همیشه یار و مددکار بوده اند و هرگونه مشکلی در شهرداری با پیگیری و زحمات ایشان برطرف می شود تشکر وقدردانی ویژه نموده اند ، و توفیق همه عزیزان در راه خدمت به زائرین آقا علی ابن موسی الرضا از درگاه حضرت احدت مسئلت نمود .

حضرت حجت الاسلام و المسلمین سید محمد خادمی مشاور شهردار مشهد با بیان اینکه درایام  دهه کرامت نه ایران بلکه همه شیعیان آرزوی خدمت به زائرین را دارند  این مراسم را به فال نیک گرفته و با اشاره به تعبیری که علامه طباطبایی می فرمایند : همه امامان رئوف هستند اما رئفت امام رضا (ع) محسوس می باشد و یقینا این مراسم و جلسات مزین به وجود امام رضا علیه السلام است و هیچ شکی هم درش نیست .

ایشان در ادامه افزودند: با توصیه به مزین شدن امسال به سال اقدام و عمل امیدواریم کاری کرده باشیم که این اقدام و عملی باشد که در پرونده اعمال ما ثبت گردد  ، همه ما تلاش داریم مقدماتی فراهم آوریم برای نوکری در خانه آقا امام رضا علیه السلام و امیدواریم مورد رضایت و خرسندی حضرت رضا علیه السلام قرار گیرد . لازم به ذکر است از جناب آقای زارعان ، همسر و فرزندانشون که این حرکت خداپسندانه برای زائرین کم برخوردار در نظر گرفته اند تشکر و قدردانی نمود.

ایشان در ادامه با اشاره به اینکه  : معتقدم ساخت زائرسراها حتی 5% هم بازار هتل های مشهد را هم تحت تاثیر قرار ندهد هدف ایجاد این طرح اسکان خانواده های کم برخوردار می باشند  که هیئت امنایی در استانها دیده شده و ضوابط مشخص گردیده که انشاا... در ورودی های شهرها و مراکز استانهای کشور برای زائرین کم برخوردار اطلاع رسانی خواهد شد .

مشاور شهردار تصریح کردند : امیدواریم  با سرعت هر چه بیشتر با همت حاج آقای زارعان وتیم مهندسی سال آینده شاهد بهره برداری از این پروژه به حول و قوه الهی باشیم .

ایشان در پایان : از حضرت آیت ا... علم الهدی نماینده محترم ولی فقیه و ریس هئیت امنا ء بنیاد مرکزی  زائر امام رضا (ع) که محبت های ویژه ایی فرمودنده اند تشکر ویژه ای نمود اند.

وی تصریح کرد : خداوند رحمت کند مرحوم حضرت آیت ا... طبسی و توفیقات مضاعفی به حضرت آیت ا... رئیسی تولیت محترم آستان قدس رضوی که امروز آستان قدس رضوی دومین مجموعه زائرسرا را در هفته های پیش کنگ زنی کرده اند و در این موضوع ما زیر چترآستان قدس رضوی هستیم و خدا رو شکر می کنیم که این همت در سالی که مزین به سال اقدام و عمل است از طرف این آستان مقدس هم فراهم شد .