طرح خشت‌های آسمانی، زائرسراهای ارزان قیمت

استان ها طی یک ماه آینده بنیاد زائر را تاسیس کنند

رئیس شورای سیاستگزاری ائمه جمعه کشور:

استان ها طی یک ماه آینده بنیاد زائر را تاسیس کنند

رئیس شورای سیاستگزاری ائمه جمعه کشور با بیان اینکه نخستین گام پیش رو تاسیس بنیاد زائر امام رضا(ع) در سراسر کشور است گفت: انتظار می رود که مراکز استان ها طی یک ماه آینده روبان افتتاح و یا به عبارتی تاسیس بنیاد زائر را قیچی بزنند.

 

به گزارش ستاد خبری بنیاد زائر امام رضا(ع)؛ حجت الاسلام سید رضا تقوی در گردهمایی ائمه جمعه، نمایندگان ولی فقیه، شهرداران و روسای شورای شهر مراکز استان های کشور که در 19 اسفند سال جاری و به همت شهرداری، شورای شهر و بنیاد زائر امام رضا(ع) و با همکاری شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور در مشهد مقدس برگزار شدگفت: برای انجام کار نباید دلهره و دغدغه داشت. اینجا اقلیم عشق است و آنها که وارد گود می شوند انگیزه الهی دارند و اگر کار با دل و جان انجام شود، ممکن است استان های محروم از استان های برخوردار در انجام این پروژه پیش بیفتند.

تقوی با تاکید بر اینکه در چنین حرکتی فرهنگی، مدیران استان ها باید از هم پیشی بگیرند، خاطرنشان کرد: با برداشتن قدم اول که تاسیس بنیاد زائر امام رضا(ع) در تمام استان هاست، می توان به ادامه این حرکت امید داشت.

وی افزود: مقدمات راه اندازی بنیاد زائر در مشهد آماده شده و اساسنامه تاسیس آن نیز وجود دارد بنابراین نیازی به برگزاری جلسه های متعدد نیست چون مقدمات کار انجام شده و انتظار می رود که استان ها در طول یک ماه، بنیاد را در استان شان تاسیس نمایند و پس از تاسیس بنیاد، یک حساب برای جمع آوری کمک های مردمی افتتاح کنند.

رئیس شورای سیاستگزاری ائمه جمعه کشور خاطرنشان کرد: زمین برای احداث زائرسراهای ارزان قیمت به سه استان تحویل داده شده و تحویل زمین برای 9 استان دیگر در دست اقدام است، تامین زمین برای استان های دیگر نیز بایستی مراحل آزادسازی را طی کند.

وی با بیان اینکه بنیاد زائر امام رضا(ع) در استان ها نه تنها در احداث این زائرسراها، بلکه در توسعه و نگهداری و بهره برداری آنها نیز مسئول هستند، تاکید کرد: شایسته است استانداران در این اقدام کمک کنند تا بسیاری از مشکلات توسط نماینده عالی دولت در استان ها رفع شود.

تقوی گفت: از آنجا که بخش عظیمی از امکانات آموزش و پرورش و بخش های بهداشتی توسط مردم و خیرین تامین می شود انتظار می ورد که در چنین طرح هایی نیز مشارکت جدی مردم باشد چرا که کار برای خود آنهاست.

وی مهمترین دستاوردهای نخستین گردهمایی را تاسیس بنیاد زائر امام رضا(ع) در تمامی استان های کشور و امضای تفاهم نامه میان مسئولان برای ساخت زائرسراهای ارزان قیمت برشمرد و خواستار تداوم این نشست شد.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید