طرح خشت‌های آسمانی، زائرسراهای ارزان قیمت

مشوق هایی برای ساخت زائرسراهای ارزان قیمت

نوید به زائران كم برخوردار در سراسر کشور؛

مشوق هایی برای ساخت زائرسراهای ارزان قیمت

رییس شورای اسلامی شهر مشهد از ارایه تسهیلات تشویقی به استان هایی که برای ساخت زائرسراهای ارزان قیمت پیشگام شوند، خبر داد.

 

به گزارش ستاد خبری بنیاد زائر امام رضا(ع)؛ دکتر کمال سرویها در گردهمایی نمایندگان ولی فقیه، شهرداران و روسای شورای شهر مراکز استان های کشور در نشست طرح ملی خشت های آسمانی گفت: هرگونه تسهیلات تشویقی که در این میسر لازم باشد، از زمین و پروانه رایگان گرفته تا سایر مشوق ها در اختیار استان ها قرار می دهیم.

به گفته وي بالغ بر 11 نوع سیاست تشویقی برای مشارکت استان ها در این طرح ملی تدوین و مصوب شده است.

این عضو شورای اسلامی شهر اضافه کرد: بناست پرونده قصه پرغصه ای را باز کنیم، مطالبه چند ساله رهبری که آن را از مدیریت شهری مطالبه می کنند، که برای زائران حضرت رضا (ع) به ویژه اقشار کم برخوردار چه فکری کرده اید؟

وی گفت: در زمان پیک سفر حدود چهار میلیون زائربه سه میلیون جمعیت مشهد اضافه می شود. آیا مشهد برای هفت میلیون جمعیت امکانات دارد چه باید کرد که با امکانات محدود شهری به این جمعیت خدمت رسانی کرد.

به گفته سرویها از شورای سوم شهر مشهد این موضوع در حال پیگیری است و تا کنون 23 جلد کتاب طی دو سال پیرامون این موضوع تدوین شده است.

سرويها با بیان اینکه بهترین راه این است كه همه استان های كشور مشارکت داشته و درگیر ماجرا شوند چرا که کار سنگینی پیش روست، گفت: برنامه ریزی ها باید از مبدا شروع شود و به همین دلیل استان های سراسر کشور را در این موضوع مشارکت دادیم.

وی خاطرنشان کرد: شورای چهارم نیز در چند ماهه فعالیت خود، جلسات متعددی را پیرامون این موضوع با شهردار داشته است وافزود: همانطور که کاروانهای حج با برنامه ریزی راهی مکه و مدینه می شوند شایسته است که چنین برنامه ای هم برای زیارت امام رضا(ع) وجود داشته باشد به همین منظور با سازمان حج و زیارت، نشست مشترک داشته ایم.

سرویها با بیان اینکه خوب نیست یک زائر مظلوم از قشر کم برخودار به مشهد بیاید و به درستی از او پذیرایی نشود، خاطرنشان کرد: باید موانع را از سر راه برداشت وي ابراز امیدواری کرد: این طرح با پشتوانه مطالعاتی و امکاناتی موجود، مسیر را به خوبی طی کند.

رئیس شورای شهر مشهد با اشاره به اعلام آمادگی برخی سرمایه گذاران و خیران در اجرای این طرح گفت: ایجاد فضای امن، بهداشتی و آرام در نزدیک ترین مکان به حرم مطهر وظیفه ماست و تاکنون برای تحقق آن گام های موثری برداشته شده و امیدواریم که با سرعت بیشتری این مهم را به سرانجام برسانیم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید