طرح خشت‌های آسمانی، زائرسراهای ارزان قیمت

زائرسراهای ارزان قیمت، مطالبه رهبری است

در گردهمایی ائمه جمعه، شهرداران و روسای شورای اسلامی مراکز استان ها مطرح شد:

زائرسراهای ارزان قیمت، مطالبه رهبری است

 

شهردار مشهد گفت: ایجاد زائرسرهای ارزان قیمت و اسکان مناسب زائران از مطالبات رهبری است و باید با عزمی جدی برای تحقق آن اقدام کرد.

به گزارش ستاد خبری بنیاد زائر امام رضا(ع)؛ سید صولت مرتضوی در گردهمایی ائمه جمعه، نمایندگان ولی فقیه، شهرداران و روسای شورای شهر مراکز استان های کشور با موضوع خشت های آسمانی – زائرسراهای استانی به تشریح جزئیات این طرح پرداخت.

وی افزود: هدف از این نشست عمل به یک تکلیف اسلامی، تربیتی است و شورای اسلامی شهر مشهد با گفتمان عمل به منویات رهبری و نگاه به توسعه عدالت محور و پیشبرد اهداف فرهنگی اقتصادی عمرانی شهر فعالیت می کند و قطعا یکی از مطالبات مهم شورای شهر از شهرداری، رفع دغدغه های مقام معظم رهبری درباره این شهر زائرپذیر است.

به گفته وی قیمت تمام شده زمین برای آزاد سازی در هر متر بالغ بر 12 میلیون تومان است و بضاعت شهرداری مشهد برای واگذاری زمین و پروانه رایگان به هر استان بین 500 تا یک هزار متر مربع است چرا که قیمت آزادسازی زمین های اطراف حرم مطهر بسیار بالاست.

او این اقدام را برای خدمت رسانی به آن دسته از زائران کم بضاعتی دانست که با شوق به زیارت بارگاه رضوی می آیند.

مرتضوی با تاکید بر اینکه تحقق این مهم نیاز به عزمی جدی دارد، افزود: اقدام امام جمعه مشهد برای تشکیل هئیت امنای ساخت زائرسراهای ازران قیمت، جای تقدیر دارد.

شهردار مشهد موثرترین راه برای تسریع پیشرفت این طرح را مشارکت تمامی استان ها دانست و خاطرنشان کرد: مسوولان در استان های مختلف باید بخشی از کار را برعهده بگیرند.

به اعتقاد وی آنها که سال ها در حسرت تشرف به مشهد هستند و شرایط مالی مساعدی ندارند، بایستی طبق تدابیری از سوی مسوولان، شرایط اسکان ارزان قیمت برایشان مهیا شود.

مرتضوی اظهار کرد: در گذشته برخی استان ها وارد گود شدند و زمین هایی تامین شد اما تحصیل اراضی برای تعداد قابل توجهی از استان ها هنوز باقی مانده و لازم است با تشریک مساعی مسوولان در مراکز استان ها، این مهم محقق شود

شهردار مشهد یادآور شد: همانطور که در تفاهم نامه تنظیمی آمده، مجموعه زائرسراهای ارزان قیمت، موقوفه است و در اختیار بنیاد زائر استان ها قرار خواهد گرفت.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید