طرح خشت‌های آسمانی، زائرسراهای ارزان قیمت

بنیاد زائر امام رضا(ع) در استان های سراسر کشور تشکیل می شود

با انعقاد تفاهم نامه؛

بنیاد زائر امام رضا(ع) در استان های سراسر کشور تشکیل می شود

با انعقاد تفاهم نامه میان شهرداری، شورای اسلامی شهر مشهد و بنیاد زائر امام رضا(ع) با ائمه جمعه، شهرداران و روسای شورای اسلامی مراکز استان ها، بنیاد زائر امام رضا(ع) در سراسر کشور تشکیل می شود.

به گزارش ستاد خبری بنیاد زائر امام رضا(ع)؛ در این گردهمایی که صبح امروز با حضور جمعی از نمایندگان ولی فقیه، ائمه جمعه و مسوولان شهری مراکز استان های سراسر کشور برگزار شد، تفاهم نامه واگذاری زمین هایی به مساحت  500 تا یک هزار مترمربع برای ساخت زائرسراهای ارزان قیمت در بافت پیرامونی حرم مطهر رضوی میان برگزارکننگان و استان های متقاضی منعقد شد.

در این گردهمایی یک روزه مباحثی پیرامون بهبود خدمت رسانی به زائران حضرت رضا(ع)، توسعه و ترویج مشارکت های مردمی برای ساخت زائرسراهای بنیاد زائر، راه کارهای احداث زائرسراهای ارزان قیمت و تاسیس بنیاد زائر امام رضا(ع) در استان های مختلف کشور، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

بر پایه این خبر، احداث زائرسراهای ارزان قیمت که یکی از دغدغه های مقام معظم رهبری برای اسکان زائران کم برخوردار است با حفظ کیفیت استاندارد خدماتی و قیمت مناسب، در قالب طرحی در دست اجرا است.

بنابر مطالعات انجام شده ظرفیت اقامتی ارزان قیمت در بافت پیرامونی حدود 30 هزار نفر شب اقامت است که در گام نخست اقدامات اجرایی تعدادی از پروژه ها از قبیل فجر، جمال، مهررضا، و ... آغاز شده، برخی قرارداد منعقد شده و برخی دیگر مراحل خرید پلاک های باقی مانده را طی می کند که عملیات اجرایی آن در آینده ای نزدیک آغاز خواهد شد.

این گردهم آیی از سوی شهرداری مشهد، شورای اسلامی شهر مشهد و بنیاد زائر امام رضا(ع) با مشارکت شورای سیاستگزاری ائمه جمعه کشور برگزار شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید