طرح خشت‌های آسمانی، زائرسراهای ارزان قیمت

بنياد زائر بايد خود گردان و داراي سياست گذاري مستمر در خصوص خدمات دهي به زائر باشد

عضو شورای شهر مشهد:

بنياد زائر بايد خود گردان و داراي سياست گذاري مستمر در خصوص خدمات دهي به زائر باشد

بنياد زائر بايد دستگاهي خود گردان باشد و نيازهاي استمرار كار و خدمات دهي به زائر را خود برطرف نمايد و محتاج اعتبار و هزينه از خارج نباشد .

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خشت های آسمانی؛ خليل موحدي محصل توس عضو شوراي اسلامي شهر مشهد گفت: بنياد زائر بايد طوري عمل كند كه دستگاه بالاسري نداشته باشد و همين كه سياست ها و اهداف آن را هيأت امنا و هيأت مديره منصوب تعيين نمايند و هدف آن خدمات بهينه به زائران امام هشتم باشد كافي است و بايد به گونه اي عمل شود كه خود كفا بوده و بودجه اي از جايي طلب نكند .

وي گفت : سياستگذاري در اين زمينه بايد مستمر و منطبق با نياز هاي زمان و مقتضيات حال زائران باشد و شهرداري هم كه پروانه رايگان براي ايجاد اقامت گاه هاي ارزان مي دهد همواره در نظر داشته باشد كه اين مساعدت ها و كمك ها به نفع زائران تمام شود .

وي افزود: شهرداري در اين زمينه بايد زمينه هاي جذب سرمايه گذاري بيشتر را تقويت نمايد و مشوق هايي را هم در نظر داشته باشد .

موحدي با بيان اينكه بايد كار ايجاد اقامت گاه هاي ارزان قيمت تندتر پيش رود و پروژه ها زودتر به سرانجام و بهره برداري برسد افزود: در بحث بهره برداري، نظارت عاليه بسيار مهم است واين اقامت گاه ها، نبايد از اشرافيت بنياد زائر خارج شوند.

عضو كميسيون فني و عمران شوراي اسلامي شهر مشهد همچنين فروش خشت هاي آسماني را براي ايجاد 30 هزار تخت بسيار عالي توصيف كرد و گفت : با اين طرح مشاركت مردم در زمينه ايجاد اقامت گاه ها بيشتر مي شود و تقويت بستر مشاركت مردم نيز امري ضروري است.

عضو شوراي اسلامي شهر مشهد همچنين لزوم ايجاد شهرك هاي زائر در اطراف حرم را خالي از لطف ندانست و گفت: در صورت تحقق اين امر زائران كم بضاعت كه از مراكز اقامتي مركز شهر سرريز باشند مي توانند در اين شهرك ها اقامت نمايند و از امكانات ترابري ويژه كه در اين مراكز پيش بيني می شود استفاده نمايند.

وي گفت: در صورت تقويت اين مجموعه ها فعاليت هاي اقتصادي‏ٌ‎، فرهنگي و تفريحي نيز در اين مراكز رونق خواهد يافت و انجام همه اين امورمي تواند زيرنظر بنياد زائر باشد.

وي افزود: اگر اين مجموعه ها به زائران خود خدمات دهي خوبي داشته باشند زائران از زمان اقامت در مشهد ، خاطرات خوشي را به يادگار خواهند برد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید